Závislosti.

28. března 2012 v 23:41 | Kíí○○ |  - úvahy
Závislost. Co to znamená? My jsme v té chvíli ti podřízení, nejsme svými pány (paní :D), něčemu se podmiňujeme.. nečemu o čem co je (nebo si to aspoň myslíme že je) nutné k našemu životu, naší existenci. Ale také lidé označují za závislot např. seriál, sociální sítě (především facebook).. prostě nějakou činnost nebo zálibu. Doopravdové závoslosti jako kouření, drogy, alkohol. Příznaky závoslosti se občas špatně poznávají.
► Chuť.
► Omezování a zanedbávání svých přátel, koníčku atd..
► Snížené sebeovládání.
► Čím častěji tu závislost provádíme, tím víc se zmenšuje účinek a zvyčuje se dávka i potřeba.

Zavislí lidé jsou označováni jako "závislaci". Osoba závislá na drogách je "narkoman" nebo také "toxikoman". Osoba závislá na tabáku (nikotinu), látka obsažena v cigaretách, je "kuřák". Osoba závislá na pití alkoholických nápojů je "alkoholik". Osoba závislá na práci je "workholik". A osoba závislá na hazardních hrách, automatech, je "gembler".

Zbavování závislosti je těžké, ale jde to... např. klasickou metodou odpírání. Nejlepší je zbavit se všeho co nám tu závislost připomínají, najít si nové koníčky, začít myslet taky na něco jiného než na závislost a odvykání.

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Pagáč Pagáč | 28. března 2012 v 23:44 | Reagovat

Nemáš zač. :D Ale taky jsem ti uvědomil, že jsem asi závislej na tvým blogu. :D A taky na facebooku, ale to asi jenom proto, že jsi tam ty. :D Takže v podstatě jsi ty má závislost, ale jsi závislost, který se zbavit nehodlám. :D

2 Crayonka :) Crayonka :) | 28. března 2012 v 23:46 | Reagovat

Wow.. :DD
No.. ale děkuju :) :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama