My děti ze stanice ZOO.

5. dubna 2012 v 14:02 | Kristen. |  l♥l


Nedávno jsem dočetla jednu knihu, jmenovala se : My, děti ze stanice ZOO. Je to úžasná knížka kterou napsala Christiana F., je to její pravdivý životní příběh, který je plní, lásky, drog, přátelství, ale i falešného přátelství nenásvisti a hlavně.. absťáků a odvykání.
Kniha popisuje Christianin mladistvý drogový život. Už jsem jí přečetla asi 3× a představuju si že to skončí jinak.

Christiana F.
Dnes již dospělá se poprvé ve svých dvanácti letech setkala s hašišem, ve třinácti na diskotéce s heroinem. Brzo se stala na drogách závislou, přes den chodila do školy a odpoledne si se svými přáteli - narkomany vydělávala na stanici ZOO peníze na drogu prostitucí. Její matka skoro dva roky netušila nic o jejím dvojím životě svě dcery. Christiana F. vypráví s obdivuhodnou snahou o přesnost a odzbrojující otevřeností o osudech dětí, o kterých se na veřejnosti dozvídá až z titulků novin, jež oznamují jejich smrt. Příběh Christiany F. se opakuje každý den, kdekoli u nás.
(zdroj : Kniha - My děti ze stanice ZOO)

Kdo tu knihu ještě nečetl, doporučuji mu ji, je to fakt dobrá kniha i když smutná.
Na konci knihy se píše že Christiana si odvykla a že doufá že bude žít šťastně... ovšem je tam potom přidán ještě menší článek jménem : Christiana F. po dvaceti letech.
Hlavní je tam že svojí lásku, Detlefa, už nikdy neviděla a že ten skončil jako řidič autobusu pro postižené, ale už se 15 let ani nedotkl heroinu. A Christiana má dnes rok a půl starého syna jménem : Jan-Niklas Philip. Dnes už zamýšlí nad budoucností svého syna a s drogama na 100% už skončila. Chce napsat ještě jednu knihu, tentokrát sama a za vydělané peníze se se svým synem odstěhovat na venkov.

Každopádně.. drogy jsou svinstvo, kterého (doufám že) se nikdy ani nedotknu a nikdo z mých blízkých také ne!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Usměj se, prosím...

:)

Komentáře

1 Pagáč Pagáč | 5. dubna 2012 v 19:47 | Reagovat

Zkušenosti s drogama už mám. Sice jsem je nikdy nebral (a ani nechci), ale byl jsem u toho, když si jeden kámoš dával. Rozmlouval jsem mu to, ale teď nevím jak na tom je s drogama. Myslím si, že pořád je bere, ale doufám, že ne. Myslím si taky, že si to ani neuvědomuje což se mi zdá blbý...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama